AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
25-03-2019 10:13:22

“Malatya Olarak Güçlü Çıkmak İstiyoruz”

31 Mart'ta gerçekleştiricilecek olan Mahalli ile seçiliyor devam ediyor Gürkan, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

Adayı Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Gürkan, “İnsanlığın her biri, insanlığın zenginliğidir. Bir bahçede çiçekçiliği oluyor, o zaman, çiçek bahçesi olur. Biz bir şehir farklı fikirde, düşünceede, değer inançları zaten zaman o şehir gerçekten bir anlam ve hüviyet kazanır diyoruz. Zenginlik oluyor fark ettiğimiz zaman doğru yol emin adımlarla ilerlemiş oluruz ”dedi

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Selahattin Gürkan ilk olarak Muşlular Derneği'ni ziyaret etti. Burada konuşan Gürkan, “Malatya olarak 31 Mart seçimlerinden seçerek önce güçlü çıkmak istiyorumuz. Rekor bir oy alarak, sandıklardan güçlü çıkmamız gerekiyor ki hem Malatya'da eksik olan hizmetlerin telafi edilmesi hem de birlik, beraberliğin yerinde noktadır elimizde güçlü olsun ”ifadelerini kullandı.

Gürkan daha sonra İnşaat Müteahhitleri Derneği'ni ziyaret etti. Dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeliği istişarede bulundu Gürkan, “Biz, halkla birlikte yönetim anlayışına büyük önem veriyoruz. Belediyeciliği hep önemsedik, bundan sonrada önemsemeye devam edeceğiz. Bizim sivil toplum örgütleri ve derneklere bakış açımız; belediyecilik esasıyla, halkla birlikte yönetim ilkesi, o şehirdeki bütün sivil inisiyatifinin yönetime yönelikını yönetiyor. Şehrin geleceği ve yön pusulaması, o sivil inisiyatif ile birlikte değerlendirme temeline göre bir yönetim anlayışımız var ”dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Selahattin Gürkan'da Mazlumder'i ziyaret etti. Gürkan, buradaki konuşmasında, “Bizler bu memlekete hizmet servisi, 'şemsiyemiz gökyüzüdür' diyoruz. Bizim hizmetlerimiz güneşlenir. Gözünü kapatmayan, perdesini çekmeyen nasıl ki güneşin ışığından yararlanıyorsa, bizim hizmet anlayışımızda aynı şekildedir ”ifadelerini kullandı.

Gürkan daha sonra Malatya İlahiyat Vakfı'nı ziyaret etti. Battalgazi Belediyesi olarak hayata geçiriliyor 'Mahallelilik Projesi'nin vakfın paydaş olarak çalışmalara destek verdiğini belirtti.

Selahattin Gürkan daha sonra Türkiye Arp Malulü Gazileri Şehit, Dul ve Yetimler Derneği'ni ziyaret etti.

Şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelen Gürkan, “Biz millet olarak asker bir milletiz. Coğrafyamız hakikaten pahalı bir coğrafya. Bu coğrafyada yaşamanın bedeli ağırdı. Bu ağır bedeli biz dünde ödedik, bugünde ödüyoruz, yarında ödemeye hazırız ”diye konuştu.

Zapkanoğlu Mahallesi'nde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi. Esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisi altında ziyaretlerde bulunan Gürkan, kendisiyle fotoğraf çekmeyi isteyenlerin istekleri geri çevirmedi.

Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Avrupa Malatyalılar Federasyonu'nun düzenlediği muhtarlarımızla istişare oldu.

Buradaki konuşmasında, '' Bizim 'in' '' '' '' '' '' '' '' '' 'YÖNET' '' '' '' '' '' '' '' '' ÜZLENDİ '' " Biz uyanık olacağız ve bekliyoruz o zaman vermeyeceğiz. uyanık olmazsak, onlar bizim istediklerimizde bizleri aldatıp, istismar yaparak, bizleri birbirimize ilerletebiliriz. Oysa, insanın kendisi üzerinde bir vazifedir. Biz, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyoruz. Biz, kendi ateşimizi kendimiz söndüreceğiz. Kimsenin bizim üzerimizede senaryo yazıp oynamaya, oynatmaya hiçbir şekilde tahammülümüz, müsamahamız yok, müsaademizin de sırada lazım ”diye konuştu.

Gürkan, onun görüşünü ve düşüncenin önemli olduğunu düşünüyorumerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsanlığın her değeri, insanın rengi insanlığın zenginliğidir. Bir bahçede çiçekçiliği oluyor, o zaman, çiçek bahçesi olur. Bir bahçede farklı meyveler olduğu zaman o bahçe, meyve bahçesi olur. Biz bir şehir farklı fikirde, düşünceede, değer inançları zaten zaman o şehir gerçekten bir anlam ve hüviyet kazanır diyoruz. Devletlerde hakeza böyledir. Zenginlik oluyor fark ettiğimiz zaman doğru yol emin adımlarla ilerlemiş oluruz. ”

Malatya'da güzel bir tablonun oluşturuğuna dikkat çeken Gürkan, “Bu bir memleket meselesidir. Bu memleketimizin birliği, beraberliği meselesidir. Memleketimizin dirliği ve düzeni meselesidir. Memleketimizin aydınlık yarınlara, huzurlu ve mutlu şehre gitme hadisedir. Nazım Hikmet ya, 'Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine' diyor. Cahit Sıtkı Tarancı, 'Memleket isterim; Gök mavisi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun. Memleket isterim; Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun; Olursa bir şikayet ölümden olsun. ”Biz böyle bir memleket istiyoruz. Sevginin, barışın, kuşların, çiçeklerin egemen olduğu bir memleket istiyoruz. Bunun için sizlere ve bizlere büyük görevler düşüyor. Bu termal 31 Mart'ı çok önemsiyorum. 31 Mart'ta Malatya'da yanan bu ışık, sadece Malatya değil, Türkiye'yi de aydınlatacak. ”

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise “31 Mart'ta sandıklardan güçlü bir şekilde çıkmak istiyoruz. yeter ki hizmet noktasında elimizi güçlendirelim. Malatya birliğini, beraberliğini göstersin. O anda da inşallah hizmetleri de başkanımızın yapılmasından hiç şüphem yok. Battalgazi'de kısıtlı imkanlarla bu kadar hizmet yapıyorsa, inşallah büyükşehirde, büyükşehrin imkanlarıyla çok daha fazla daha fazla hizmet yapacaktır ”dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Selahattin Gürkan daha sonra Arguvan İlçesi'ni ziyaret ederken, vatandaşlarla bir araya geldi.

Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı olarak görevini yaparken anımsatarak üç dönemdir, “Bu üç dönem boyunca vatandaşımızın karşısına çıktığımızda onu dedikimizin en az üç, beş, katını yapıyor. 2004 yılında başladık, 2009 ve 2014'te hizmet ettik. Bu dönemlerde hepimizi bizim çalışmamızla ilgili kitapçık hazırladık. Bu kitapçıkların içerisindekilerin katını vardı ”dedi.

Belediye Başkanlığı seçimlerinde şuana kadar oyeme: ancak 31 Mart seçimlerinde öncelikli ilk defa oy istediğini dile getirdi. Oyu, sizler için, Malatya için, Türkiye için istiyorum. 31 Mart 2019 seçimleri bir seçim olarak görmüyorum. Malatya'da bir seçim değil, bayram havası var. Bu bayramın, sevginin, barışın, özgürlüğün, kardeşliğin devam etmesi için oyunuz talibim ”diye konuştu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.